Людмила Линник, консультант газети «Бухгалтерія: бюджет», юрист
(коментар до листа Мінцифри від 05.11.2024 № 1/04-2-18024)
Історія питання Нагадаємо, що удосконалений електронний підпис (УЕП) є найбільш доступним для використання електронним підписом з можливістю його зберігання на файловому носієві (флешка, диск, жорсткий диск тощо). Використовується суб’єктами господарювання приватного сектору, переважно ФОП, у тому числі в публічних закупівлях при поданні пропозицій.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону № 9221, який зараз застосовується з урахуванням Особливостей № 11782, під час використання електронної системи закупівель (далі — ЕСЗ) з метою подання тендерних пропозицій/пропозицій та їх оцінки документи й дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону № 8513 і Закону № 21554.
За приписами ч. 5 ст. 22 Закону № 922 замовникам забороняється вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали й інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали й інформація) надані у формі електронного документа через ЕСЗ із накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (КЕП), відповідно до вимог Закону № 2155. Слід зазначити, що цим Законом врегульоване використання і КЕП, і УЕП.
Однак відповідно до абз. 3 п. 3 Порядку № 10825 після внесення інформації в електронні поля на неї накладається КЕП посадової особи.
Відповідно до п. 3 постанови № 1936 УЕП чи печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, що відповідають затвердженим п. 2 цієї постанови вимогам, можуть використовуватися користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юросіб у разі, коли законодавством передбачене використання виключно КЕП чи печаток або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: