19 вересня Уряд спільно з НБУ затвердили постанову «Про затвердження Методології визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника». Підкреслимо, що ця методологія стосується всіх юросіб, тож її потрібно буде дотримуватися, щоб не наражатися на штрафи щодо даних про бенефіціарів.Про це повідомив Тарас Мельничук у своєму Телеграм-каналі.

Звісно, тексту постанови на сайті Уряду поки що не оприлюднено. Але ми вже розкривали деталі самої методології під час появи проєкту. Коротко про неї розповідаємо далі.

Мета створення методології

Цю методологію впроваджують з метою створення ефективної системи у сфері розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників, удосконалення процесу визначення юридичними особами кінцевих бенефіціарних власників.

Також постановою визначено методи, способи, шляхи з’ясування інформації на наявність ознак вирішального впливу на діяльність юридичної особи, принципи процесу визначення юридичною особою КБВ, проведення моніторингу та актуалізації (оновлення) інформації про КБВ.

Крім того, нормами постанови передбачено особливості визначення КБВ для неприбуткових організацій, інститутів спільного інвестування – корпоративного, пайового інвестиційного та недержавного пенсійного фонду, партнерства, створеного відповідно до законодавства іноземної юрисдикції на підставі або відповідно до договору для ведення діяльності з метою отримання прибутку або досягнення іншої спільної мети, повного та командитного товариства.

Джерело: Дебет-Кредитне забудьте оформити передплату на улюблене видання!