Як впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток ситуація, в якій платник податку мав кілька років, у яких було зафіксовано збитки? Яку суму збитків можна використати для зменшення?*
На жаль, останні декілька років були дуже важкі для українського бізнесу. Тож не дивно, що деякі підприємства вже кілька років поспіль фіксують у фінансовій звітності збитки.
* Коментар до ІПК ДПСУ від 09.04.2025 №1926/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК (див. «ДК» №16/2025).
Для платників податку на прибуток фінансовий результат, відображений у бухгалтерській звітності, є основою для визначення об’єкта оподаткування. Що робити в ситуації, якщо прибутку немає, а є збиток? Що робити, якщо наступного року буде прибуток? А якщо знову збиток? Розгляньмо ці ситуації окремо і поступово.
У коментованій ІПК ДПСУ наводить два варіанти: для звичайних платників податків і для великих платників податків. Тож і нам на певному етапі доведеться розглядати їх окремо. Але починається все у всіх однаково.
Що робити, якщо платник отримав збиток за рік уперше?
Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається коригуванням (збільшенням або зменшенням) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).
Отже, всі діють за загальними правилами:
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: