Мінфін затвердив зміни до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної, затверджених наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307.

Згідно цих змін у податковій накладній потрібно буде зазначати податковий номер платника податку відповідно Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588.

При цьому рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнятиметься у разі:

 • постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник ПДВ;
 • здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України;
 • cкладання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України;
 • складання податкової накладної за операціями з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих, здійснення операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку;
 • складання податкової накладної на суму збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг, у разі коли на дату такого збільшення покупцю анульовано реєстрацію платника ПДВ;
 • складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій;
 • складання зведених податкових накладних покупцям – особам, не зареєстрованим платниками ПДВ.

Крім того, у табличній частині податкової накладної з’явиться графа «Сума податку на додану вартість» (графа 11 оновленої форми). Ця графа повинна буде заповнятися у гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знака включно.

Аналогічних змін зазнає й форма розрахунку коригування до податкової накладної.

Також у Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, (далі — Порядок № 1307) буде визначено, що у разі складання зведеної податкової накладної у графі «Зведена податкова накладна» замість позначки «Х» потрібно буде зазначати код ознаки:

 • 1 — у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ;
 • 2 — у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 199.1 ПКУ;
 • 3 — у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 15 Порядку № 1307;
 • 4 — у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 19 Порядку № 1307.

Крім того, оновлення Порядку № 1307 передбачено й в частині складання розрахунків коригування. Уведено алгоритм, який запропонувала ДФС.

У межах цих змін тепер обов’язком ДФС є визначення умовних кодів причин коригування та їх оприлюднення на власному офіційному веб-сайті.

Зазначені зміни було затверджено наказом Мінфіну від 17.09.2018 р. № 763. Цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім абз. 2 п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01.01.2020.