
Спеціалісти ДФС України розглянули питання оподаткування грошових коштів за здавання відпрацьованих мастил (олив).
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 року № 1221 затверджено Порядок збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), (далі – Порядок).
Відповідно до п. 8 Порядку збирання відпрацьованих мастил (олив) здійснюється через мережу стаціонарних і пересувних приймальних пунктів та із місць їх зберігання (накопичення) чи видалення.
При цьому пункт приймання відпрацьованих мастил (олив) – це стаціонарний або пересувний пункт із збирання відпрацьованих мастил (олив), створений суб’єктом господарювання, що здійснює приймання (закупівлю) відпрацьованих мастил (олив) від фізичних та юридичних осіб і діє на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами (п. 2 Порядку).
Отже, у разі якщо суб’єктом господарювання здійснюється з урахуванням вимог, встановлених Порядком, збирання відходів у вигляді відпрацьованих мастил (олив) від фізичних осіб з метою їх подальшої утилізації та переробки, то до доходу, що нараховується (виплачується) таким суб’єктом фізособам за здані ними мастила (оливи) можуть бути застосовані положення пп. 165.1.25 ПКУ (не включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума доходу, отриману за здані (продані) ним вторинну сировину).
Лист ДФС України від 06.03.2017 р. № 4589/6/99-99-13-02-03-15
Джерело: Я – Бухгалтер