Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, аби обрати або перейти на спрощену систему оподаткування треба подати до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву (пп. 298.1.1 ПКУ).

Ті суб’єкти господарювання, які є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, можуть перейти на спрощену систему оподаткування, подавши заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (пп. 298.1.4 ПКУ).

Відмовитись від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання можна не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року), подавши до контролюючого органу заяву (пп. 298.2.1 ПКУ).

Платникам єдиного податку дозволено самостійно відмовитись від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на загальну систему з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи (пп. 298.2.2 ПКУ).

Однак, норми ПКУ не передбачають можливості відкликати ФОП подані ними заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!