Мінфін змінює норми Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків. Відповідний наказ від 08.02.2021 р. № 63 запрацює із 06.04.2021 року.

Зокрема, збільшена до 180 НМДГ сума податкового боргу платника податків, при якому податкову вимогу не надсилають.

Податкова вимога, яку надсилають (вручають) у паперовій формі, у день її формування в ІТС друкують у двох примірниках, які підписує керівник (його заступник або уповноважена особа) податкового органу, скріплює печаткою податкового органу та один примірник надсилає (вручає) платнику податків, другий долучають до справи платника податків.

У свою чергу податкова вимога, яку надсилають в електронній формі, у день її формування в ІТС підписує керівник (його заступник або уповноважена особа) податкового органу шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису та печатки, після чого надсилають в електронний кабінет платника засобами ІТС з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання до електронного кабінету.

У випадку неотримання податковим органом квитанції про доставку податкової вимоги в електронний кабінет протягом двох робочих днів з дня її надіслання така податкова вимога на третій робочий день з дня відправлення з електронного кабінету надсилається у паперовій формі.

При цьому строк доставки податкової вимоги в електронний кабінет не зараховують до строку надіслання такої вимоги.

Дата вручення платнику податків податкової вимоги в електронній формі — дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, яку відправляють з електронного кабінету автоматично, та свідчить про дату та час доставки податкової вимоги платнику податків. Якщо доставка документа відбулася після 18 години, дата вручення податкової вимоги платнику податків — наступний робочий день. Коли доставка відбулася у вихідний чи святковий день, то дата вручення податкової вимоги платнику податків — перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Форми податкових вимог виклали у нових редакціях.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!