Нагадаємо, що 6 лютого ВРУ прийняла в цілому два законопроєкти про звільнення від ПДВ та мита: коптерів, тепловізорів, коліматорів, рацій та приладів нічного бачення. Про це повідомив Железняк у своєму Телеграм-каналі.

1. Законопроєкт N8360 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння ввезенню на територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів».

2. Законопроєкт N8361-д «Про внесення зміни до Митного кодексу України щодо сприяння ввезенню на митну територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів».

І ось 22 лютого їх підписав Президент України. Про свідчить інформація з карток зазначених законопроєктів.

Ці Закони потрібні для забезпечення українських захисників квадрокоптерами (дронами), прицілами, раціями та приладами нічного бачення, що мають надважливе, якщо не вирішальне, значення для відсічі і стримування збройної агресії країни-терориста.

Окрім того вирішено вагоме питання щодо незастосування до таких товарів заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі заходів державного експортного контролю.

Зокрема, введена можливість експрес-відправок та зняті всі бюрократичні обмеження по імпорту цих важливих для нашої оборони товарів.