Парламентом прийнято Закон “Про платіжні послуги” (законопроект № 4364). Законом визначено загальні засади функціонування платіжних систем в Україні і засади державного регулювання платіжного ринку, встановлено правила надання платіжних послуг.

Закон передбачає імплементацію в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), розширює коло учасників платіжного ринку та дає змогу розвиватися небанкам та фінтех-компаніям. Крім банків надавати платіжні послуги зможуть: платіжні установи, поштові оператори, установи електронних грошей та інші. До того ж вони матимуть право працювати без участі у платіжній системі та зможуть самі емітувати платіжні картки.

З’явиться дев’ять платіжних послуг, із них сім фінансових і дві нефінансові (послуга з ініціювання платежу та послуга із надання відомостей з рахунків).

Небанки також зможуть відкривати платіжні рахунки для послуги із зарахування коштів, виконання платіжних операцій, видачі готівкових коштів. Для зниження ризиків на таких платіжних рахунках не можна буде накопичувати кошти, нараховувати відсотки на залишок, і вони не гарантуватимуться ФГВФО.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!