24 лютого ВРУ провалила голосування за основу за урядові законопроєкти №7466 та №7468 щодо розмитнення авто через «Дію». За них проголосували лише 212 та 206 нардепів відповідно. Про це повідомив Я. Железняк.

Нагадаємо, що про плани впровадження полегшеної процедури швидкого розмитнення автомобілів через «Дію» прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив ще у червні 2022 року. Відповідно у ВРУ було зареєстровано два законопроєкти:

– №7466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України». Ним пропонувалося:

  • змінити існуючу систему оподаткування легкових автомобілів шляхом впровадження нової формули розмитнення транспортного засобу, відповідно до якої не мала братися до уваги вартість транспортного засобу. Формула розрахунку мала складатися з таких показників: віку, типу і об’єму двигуна та ексклюзивності транспортного засобу;
  • виключити з переліку платників збору на обов’язкове державне пенсійне страхування підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні.

– №7468 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України». Ним пропонувалося:

  • встановити, що митне оформлення легкових автомобілів для їх вільного обігу на території України здійснюється митними органами на підставі електронної митної декларації, яка подається декларантом через Єдиний державний вебпортал електронних послуг;
  • передбачити, що підприємства, які здійснюють декларування легкових автомобілів, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше трьох років, можуть за бажанням обрати будь-яку іншу форму декларування, передбачену Митним кодексом;
  • визначити, що сертифікація легкових автомобілів, ввезених на митну територію України для вільного обігу, є добровільною та може здійснюватися за бажанням особи, що ввозить такий транспортний засіб;
  • врегулювати, що замовлення послуг з державної реєстрації та перереєстрації автомобілів легкових здійснюється засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.