РНБО одноголосно підтримала пропозицію Президенту України ввести воєнний стан строком на 60 діб. Про це заявив Секретар РНБО після засідання РНБО, на якому розглядалося питання про оголошення правового режиму воєнного стану.

За словами Секретаря РНБО України, дії Російської Федерації проти кораблів українських ВМС «є збройною агресією проти України, яка підпадає під пункти c, d статті третьої Резолюції 3314 (ХХIХ) Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року».

Відповідне рішення Президента України повинна схвалити Верховна Рада України, яка має зібратися 26 листопада о 16:00 на позачергове засідання.

Міністр внутрішніх справ дав доручення Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Національній поліції України та Державній службі України із надзвичайних ситуацій перейти на посилений варіант несення служби.

Очільник Державній прикордонній службі України запевнив, що введення обмежень щодо в’їзду/виїзду українців через державний кордон не передбачається.

Голова НБУ заявив, що рішення РНБО ніяк не вплине на роботу банківської системи України, тобто наразі обмежень в грошовому обігу чи валютних операціях не плануються.

На підставі рішення РНБО щодо введення правового режиму воєнного стану, начальник Генштабу – Головнокомандувач ЗСУ віддав розпорядження щодо приведення з’єднань і частин ЗСУ у бойову готовність “повнаˮ.

Президент України запевнив, мобілізаційні заходи поки що не прийматимуться, однак буде проведена робота із резервом першої черги. Указ Президента України не передбачатиме обмеження прав і свобод громадян України.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!