
Звільнення працівника вимагає від роботодавця заповнення Податкового розрахунка, адже інформація про факт такого звільнення та нараховані працівнику доходи мають бути відображені як у Реєстрі застрахованих осіб, так і в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Тож далі розглянемо на прикладі певних ситуацій порядок заповнення окремих додатків Податкового розрахунка під час звільнення працівників.
Приклад Ситуація 1
Умова
Працівника звільнено 15 вересня 2023 року на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП. На день звільнення йому нараховано й виплачено:
– заробітну плату за відпрацьовані дні вересня – 10715,00 грн;
– компенсацію за дні невикористаної щорічної відпустки – 5000,00 грн;
– допомогу з тимчасової непрацездатності за 5 днів хвороби у серпні – 2438,00 грн.
Рішення
Під час заповнення додатка Д1 потрібно врахувати, що суму компенсації вказують разом із заробітною платою, тобто окремо КТН “10” у графі 9 не зазначають.
Суму лікарняних відображають у Д1 за вересень як нарахований дохід серпня із зазначенням у графі 08 коду застрахованої особи “29” та в графі 10 – “082023”, тобто місяць і рік, на який припадає період тимчасової непрацездатності. Також у графі 12 вказують кількість календарних днів тимчасової непрацездатності у серпні (див. зразок 1).
У додатку 4ДФ як суму компенсації за невикористану відпустку, так і суму лікарняних вказують у складі заробітної плати з ознакою доходу “101”. У формі 4ДФ лікарняні окремо не виділяють.
Крім того, у графі 8 “Дата звільнення з роботи” додатка 4ДФ проставляють дату (число, порядковий номер місяця, рік) звільнення працівника (див. зразок 2).
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: