
У період воєнного стану певний час діяв мораторій на штрафування за податкові правопорушення. Однак поступово “послаблення” знімають і платників притягують до відповідальності. Тому в нашій публікації нагадаємо основні моменти, пов’язані з накладанням штрафних санкцій за податкові правопорушення.
Відповідальність за податкові порушення
Розпочнімо з того, що податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених ПКУ) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (у т. ч. осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб’єктів у випадках, прямо передбачених ПКУ (п. 109.1 ПКУ).
Відповідно до п. 111.1 ПКУ за порушення законів із питань оподаткування й іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовними є такі види юридичної відповідальності:
– фінансова;
– адміністративна;
– кримінальна.
Положення п. 111.3 ПКУ встановлюють, що притягнення фізичної або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення не звільняє фізичну особу чи посадових (службових) осіб / юридичної особи в передбачених законом випадках від юридичної відповідальності інших видів.
Притягнення фізичної або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення, що передбачає встановлення контролюючими органами вини особи, не передбачає презумпції наявності вини фізичної особи чи посадових (службових) осіб юридичної особи у випадках притягнення фізичної особи чи посадових (службових) осіб юридичної особи до юридичної відповідальності інших видів та не звільняє від обов’язку її доведення в порядку, передбаченому законом.
Порядок застосування цієї відповідальності регламентують норми різних законодавчих актів. Надалі ми детальніше розглянемо фінансову відповідальність, порядок притягнення до якої регулює ПКУ.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: