
Страхування в сільському господарстві України є важливим напрямом захисту від ризиків, пов’язаних із природними катастрофами та іншими небезпеками. Страхування може охоплювати різні об’єкти, включно з врожаєм, сільгосппродукцією, майном та тваринами. Страхування може підвищити конкурентоспроможність сільгосппідприємств, воно є способом управління аграрними ризиками. Розглянемо особливості страхування, облік та оподаткування.
Що страхують
Так звані об’єкти страхування.
Основні засоби. Будівлі, споруди, сільгосптехніка, незавершене будівництво, різноманітні силові, робочі та інші машини, транспортні засоби.
Запаси. Сировина, матеріали, сільгосппродукція, незавершене сільгоспвиробництво (посіви, урожай).
Сільгосптварини. Велика та мала рогата худоба, птиця, кролі, сім’ї бджіл тощо.
Дерева, плодово-ягідні кущі, виноградники.
Хоча якщо йдеться про страхування в сільському господарстві, то специфічними об’єктами є сільгосптварини, незавершене сільгоспвиробництво (урожай), сільгосппродукція, дерева тощо.
Обов’язкове страхування племінних тварин
Згідно з п. 30 ст. 7 Закону про страхування до обов’язкового виду страхування належить страхування тварин (крім тих, що використовуються для сільськогосподарського виробництва) на випадок загибелі, знищення, вимушеного забою, від хвороб, стихійного лиха та нещасних випадків у випадках та згідно з переліком тварин, установленим КМУ.
Згідно з п. 2 Порядку №590 обов’язковому страхуванню підлягають тварини, перелік яких зазначено у додатку 1 до цього Порядку:
— племінні тварини: велика рогата худоба, свині, вівці, кози, коні (чистопорідні або одержані за затвердженою програмою породного вдосконалення тварин, що мають племінну (генетичну) цінність і можуть використовуватися в селекційному процесі):
— віком від 1 року;
— зоопаркові тварини віком від 1 року;
— циркові тварини віком від 1 року.
Особливості такого страхування встановлені Порядком №590. Увага: Порядок №590 втратить чинність з 1 січня 2024 року відповідно до постанови Кабміну від 02.08.2022 №857.
Обов’язкове страхування щодо зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: