
У цій статті розглянемо практичну ситуацію, що виникла в нашого клієнта: “Як перевести директора підприємства у сумісники? Чи потрібно звільняти с основного місця та приймати на роботу за сумісництвом на тому самому підприємстві? Чи варто подавати повідомлення до ДПС?”.
Поняття “переведення працівника” відповідно до ч. 1 ст. 32 КЗпП застосовують у разі:
• переведення працівника на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації,
• переведення працівника на роботу на інше підприємство, в установу організацію або в іншу місцевість.
Також слід брати до уваги п. 31 Постанови ВСУ № 9, у якому вказано, що переведенням на іншу роботу є доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній у трудовому договорі.
Однак заміна основного місця роботи директора на сумісництво не може вважатися переведенням, адже мова не йде про зміну місця роботи або зміну посадових обов’язків директора.
Натомість робота за сумісництвом – це виконання працівником, крім своєї основної, іншої роботи на умовах трудового договору (ст. 1021 КЗпП). І в разі прийняття на роботу за сумісництвом необхідно дотримуватися вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП, якою передбачено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця.
Отже, у даному випадку директора потрібно звільнити з основного місця роботи й укласти з ним трудовий договір про роботу за сумісництвом, оскільки КЗпП не передбачає переведення працівника з основного місяця роботи на роботу за сумісництвом.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: