
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску має різні типи подання — звітний, звітний новий, уточнюючий, а також довідковий. Саме на останньому з перелічених типів Розрахунку зосередимо далі свою увагу
За звітні податкові періоди починаючи з 2021 року роботодавці-страхувальники подають Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок).
Зокрема, Розрахунок має різні типи подання — «Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий», а також «Довідковий». Саме про останній із перелічених типів Розрахунку ми й розповімо в нашій статті.
Підстави для подання
У Порядку № 4 указано, що довідковий Розрахунок подає страхувальник для:
1. призначення пенсії застрахованим особам;
2. матеріального забезпечення, страхових виплат:
-
- допомоги з тимчасової непрацездатності за кошт Фонду соцстраху;
- допомоги по вагітності та пологах;
- допомоги по безробіттю звільненим працівникам. У цьому разі дані варто подавати не на всіх звільнених працівників, а лише щодо працівників, які після звільнення стають на облік у центрі зайнятості як безробітні.
Метою подання довідкового Розрахунку є надання інформації про нарахування доходів застрахованій особі та сплату ЄСВ за місяці розрахункового періоду, що припадають на квартал, щодо якого ще не розпочався строк подання звітного Розрахунку. Така інформація потрібна для її дострокового відображення в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр).
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: