У першому матеріалі, присвяченому цій темі, ми ознайомилися із загальними вимогами до складання паливної акцизної накладної за формою «П» (далі — АН), передбаченими новим Порядком № 262 . А наразі зосередьмо увагу на деталях складання зазначеного документа за різних ситуацій. При цьому в пригоді стане складена нами інтерактивна таблиця. Систематизована в ній інформація допоможе швидко зорієнтуватися, які ознаки, коди операцій чи умови оподаткування необхідно вказати за певних обставин реалізації пального під час складання АН. Адже «ідентифікаторів» кодів й ознак у Порядку № 262 наведено безліч…
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджений наказом Мінфіну України від 19.06.2019 р. № 262.
Інтерактивна таблиця складена за видами можливих операцій (перший стовпець), що здійснюють платники з пальним у своїй діяльності, — реалізація пального, власне споживання, переробка або втрата пального, його ввезення на митну територію України та вивезення за її межі.
Обираючи в першому стовпці бажану операцію, платник податку зробить перший крок до особливості заповнення окремих реквізитів, але до цього необхідно здійснити ще два кроки — обрати статус отримувача (другий стовпець) і тип руху пального (третій стовпець).
На другому кроці — статус отримувача пального — платник акцизного податку, кінцевий споживач, або неплатник — суб’єкт господарювання або особа, що не є суб’єктом тощо, користувач цієї таблиці відкриє підказки про те, як необхідно заповнити реквізити, які ідентифікують особу, що реалізує та отримує пальне, та яку за видом накладну йому дозволено скласти — звичайну, зведену або за підсумками дня, і скільки примірників він має скласти.
Третій крок — найвідповідальніший. За «типом руху пального» визначають строки реєстрації АН. Зауважимо: ПКУ та Порядок № 262 не застосовують поняття «тип руху пального», воно використане в інтерактивній таблиці для зручності. Тож, «типом рухом пального» названа послідовність, з якого типу акцизного складу (стаціонарного чи пересувного) здійснюється фізичне переміщення пального та на який акцизний склад (стаціонарний або пересувний) пальне надходить. <…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: