ВС* вважає: стягнення з продавця майнових прав на квартиру пені у розмірі 3% вартості, що передбачено законодавством про захист прав споживачів, неможливе.
Незважаючи на війну, будівництво багатоквартирного житла в Україні з фінансуванням шляхом продажу майнових прав на квартири триває. Тож питання санкцій, що їх власники недобудованих квартир можуть застосувати до забудовника-порушника, актуальне і нині.
* Постанова ВС від 25.03.2024 у справі №759/9026/21.
Зміст справи
01.10.2014 між фізособою та забудовником (ЗАТ) укладено договір про купівлю-продаж майнових прав на квартиру, згідно з яким останній зобов’язався передати позивачу у власність майнове право на квартиру, позначену на схемі генерального плану за №9.
Згідно з п. 1.7 договору орієнтовний термін прийняття будинку в експлуатацію — ІІІ квартал 2016 р.
Фізособа сплатила 100% вартості майнових прав.
Відповідно до акта приймання-передачі майнових прав АТ передало фізособі майнове право на отримання у власність новозбудованої квартири згідно з договором купівлі-продажу майнових прав на квартиру.
Водночас із відповіді департаменту ДАБІ у м. Києві випливає, що будинок в експлуатацію не введено. Письмові звернення фізособи до ЗАТ щодо порушення термінів прийняття будинку в експлуатацію залишено без відповіді.
Згідно з п. 4.6 договору в разі порушення ЗАТ зобов’язань відповідно до п. 1.7 щодо строків введення будинку в експлуатацію ЗАТ сплачує позивачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення від суми, сплаченої фізособою.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: