
Упродовж останніх років українська ІТ-індустрія переживала справжній бум. За даними ІТ Ukraine Association, до війни національна ІТ-індустрія стала одним із найбільших експортерів ІТ-послуг у Європі та щороку зростала на 25 – 30 % і генерувала понад 4 % ВВП України. За дослідженням Forbes Ukraine із посиланням на дані НБУ, українська IT-індустрія у 2022 році досягла рекордного показника експорту – $7,34 млрд, що є найбільшою сумою за часи незалежності. На IT припала майже половина всього експорту послуг країни.
Водночас поряд із сервісним ІТ помітно виділяється роль і продуктового. Зокрема, за дослідженням finance.ua з посиланням на дані Tech Ecosystem, станом на початок грудня 2022 р. на ринку діє 2,4 тис. компаній. З них 23,5 % – сервісні, 76,5 % – продуктові.
Зрозуміло, що на можливості розвитку ІТ-сектору значно впливає податковий режим у країні. Особливо, коли йдеться про постачання програмної продукції як однієї з найпопулярніших бізнес-операцій в ІТ-секторі. Отже, у цій статті розберемо нюанси оподаткування подібних операцій від початку 2023 року.
Тепер без ІТ-пільги?
Як відомо, з 1 січня 2023 року перестала діяти так звана ІТ-пільга, яка передбачала звільнення від оподаткування операцій із постачання програмної продукції, а також операцій із програмною продукцією, плата за які не вважається роялті. Ця пільга діяла впродовж 10 років, і ІТ-індустрія вже почала її сприймати як щось постійне.
Однак, попри зусилля бізнес-спільноти, держава вирішила не продовжувати дію пільги понад первинно встановлений строк, тож з 1 січня 2023 року операції з постачання програмної продукції та низка пов’язаних операцій підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20 %.
<…>
Джерело: Юрист&Закон – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: