24 лютого ВРУ підтримала в цілому законопроєкт №8274 «Про внесення змін до Розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо встановлення тимчасових особливостей митної вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України». Про це повідомив Я. Железняк.

Поки що остаточний текст не оприлюднено. Законопроєктом передбачалося доповнити Розділ XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ новим пунктом 9-21. За ним тимчасово, у період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування, митною вартістю товарів, які вивозяться за межі митної території України з поміщенням у митний режим експорту та на які законами встановлене вивізне мито, що нараховується за адвалорними ставками, буде ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі, але не нижче за ціну товару, визначену на підставі щомісячного моніторингу цін на міжнародних товарних біржах у порядку, встановленому КМУ.

Невиконання декларантом або уповноваженою ним особою вищезазначених умов буде підставою для прийняття митним органом рішення про відмову у митному оформленні.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.