Право на отримання ПДВшної пільги по договорам міжнародної технічної допомоги передбачається лише за наявності відповідних записів у реєстраційній картці під час постачання товарів/послуг, за які розраховуються коштами МТД у межах відповідного проекту – нагадують консультанти податкового відомства.

У випадку якщо придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проєкту, здійснюється виконавцем проєкту МТД у платника ПДВ, який є субпідрядником у рамках проєкту МТД, та/або таким субпідрядником у інших платників ПДВ та відбувається у межах граничної суми, передбаченої у плані закупівлі, то операції з постачання таких товарів/послуг звільняються від оподаткування ПДВ, а в договорі на таке постачання ціна таких товарів/послуг має бути вказана “Без ПДВ”.

При цьому, якщо придбані виконавцем проєкту МТД або субпідрядником товари/послуги, за якими суми податку були включені до складу податкового кредиту, призначаються для використання або починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ операціях відповідно до п. 197.11 ПКУ, або частково в оподатковуваних ПДВ і частково у звільнених від оподатковування ПДВ операціях, то у такого платника податку обов’язку щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за правилами, визначеними п. 198.5 та/або п. 199.1 ПКУ, не виникає.

Право ж на отримання бюджетне відшкодування сум ПДВ має виключно платник ПДВ, який задекларував таку суму у податковій декларації з ПДВ та подав до контролюючого органу відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, за умови дотримання інших вимог, визначених ПКУ.

ІПК ДПС від 21.05.2021 р. N 1980/ІПК/99-00-21-03-02-06

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!